Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Fortuna FF
- Tillsammans är vi
P05

Matcher
FEBRUARI 2019
 
09
11:00
lör
11:00    
Hedens IP
Ramlösa Södra IF - Fortuna Fotbollsförening  -      
 
23
10:00
lör
10:00    
Rydebäcks IP KG
Fortuna Fotbollsförening - Ängelholms FF  -      
MARS 2019
 
03
10:00
sön
10:00    
Rydebäcks IP KG
Fortuna Fotbollsförening - Ramlösa Södra IF  -      
 
09
10:00
lör
10:00    
Rydebäcks IP KG
Fortuna Fotbollsförening - BK Landora  -      
10
10:00
sön
10:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Fortuna Fotbollsförening  -      
 
17
10:30
sön
10:30    
Rydebäcks IP KG
Höganäs BK - Fortuna Fotbollsförening  -      
 
23
10:00
lör
10:00    
Rydebäcks IP KG
Fortuna FF Intern - Fortuna Fotbollsförening  -      
 
29
19:00
fre
19:00    
Mellanhedens IP, Malmö
FC Belleuve - Fortuna Fotbollsförening  -      
APRIL 2019
 
06
10:30
lör
10:30    
Hedens IP
Ramlösa Södra IF - Fortuna Fotbollsförening  -      
 
12
18:30
fre
18:30    
Rydebäcks IP
Fortuna FF svart - IF Lödde5  -  3  
13
12:30
lör
12:30    
Rydebäcks IP
Fortuna FF röd - Vejby IF6  -  0  
 
18
18:00
tor
18:00    
Uggleplan, Perstorp B-plan 9-manna
Perstorp Bälinge IK - Fortuna FF röd5  -  4  
21
13:00
sön
13:00    
Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs
Ängelholms FF blå - Fortuna FF svart3  -  3  
 
22
11:00
mån
11:00    
Vikenplanen
Furulunds IK svart - Fortuna FF röd1  -  5  
27
12:30
lör
12:30    
Rydebäcks IP
Fortuna FF svart - Landskrona BoIS5  -  3  
MAJ 2019
 
03
19:00
fre
19:00    
Rydebäcks IP
Fortuna FF röd - Åstorps FF3  -  3  
05
11:00
sön
11:00    
Höganäs Sportcenter Plan Norr 9-manna
Höganäs BK - Fortuna FF svart1  -  4  
 
08
18:30
ons
18:30    
Rydebäcks IP, konstgräs 9-manna
Fortuna FF svart - Högaborgs BK grön13  -  1  
12
09:00
sön
09:00    
Örebäcksvallen A-plan 9-manna
Båstads GIF vit - Fortuna FF röd1  -  4  
 
18
10:00
lör
10:00    
Ljungvalla IP A-plan 9-manna
Furulunds IK gul - Fortuna FF svart3  -  3  
18
14:00
lör
14:00    
Rydebäcks IP
Fortuna FF röd - Förslövs IF (Bjäre United)0  -  2  
 
21
18:00
tis
18:00    
Örbyvallen A-plan 9-manna
Fortuna FF svart - Teckomatorps SK4  -  1  
25
09:30
lör
09:30    
Brunnbyvallen A-plan 9-manna
Brunnby FF - Fortuna FF röd1  -  2  
JUNI 2019
 
04
18:30
tis
18:30    
Örby Idrottsplats B-plan
Fortuna Fotbollsförening - Råå  -      
08
17:00
lör
17:00    
Filborna IP 4
Spanska Akademin FF röd - Fortuna FF svart5  -  1  
09
13:00
sön
13:00    
Örbyvallen A-plan 9-manna
Fortuna FF röd - Eskilsminne IF 22  -  3  
 
12
19:00
ons
19:00    
Rydebäcks IP, konstgräs 9-manna
Fortuna FF röd - Högaborgs BK randigt11  -  3  
14
19:00
fre
19:00    
Högalids IP, B-plan 9-manna
Harrie FF - Fortuna FF röd1  -  2  
AUGUSTI 2019
 
16
19:00
fre
19:00    
Tolvans IP B-plan 9-manna
IF Lödde - Fortuna FF svart0  -  3  
17
11:00
lör
11:00    
Höganäs Sportcenter Plan Norr 9-manna
Höganäs BK - Fortuna FF röd5  -  3  
 
23
18:30
fre
18:30    
Rydebäcks IP
Fortuna FF röd - Högaborgs BK grön4  -  1  
25
14:15
sön
14:15    
Rydebäcks IP
Fortuna FF svart - Ängelholms FF blå9  -  0  
SEPTEMBER 2019
 
08
11:30
sön
11:30    
Örbyvallen A-plan 9-manna
Fortuna FF röd - Ekets GoIF3  -  1  
 
12
19:00
tor
19:00    
Högalids IP, B-plan 9-manna
Harrie FF - Fortuna FF svart0  -  7  
15
11:00
sön
11:00    
Västergårds IP 1 9-manna
Eskilsminne IF 2 - Fortuna FF svart1  -  15
15
14:00
sön
14:00    
Landskrona IP I-plan 9-manna
Landskrona BoIS - Fortuna FF röd4  -  5  
 
20
18:30
fre
18:30    
Örbyvallen B-plan 9-manna
Fortuna FF svart - Furulunds IK svart7  -  2  
22
12:30
sön
12:30    
Örbyvallen A-plan 9-manna
Fortuna FF röd - Höganäs BK2  -  4  
 
24
19:00
tis
19:00    
Landskrona IP I-plan 9-manna
BK Landora blå - Fortuna FF röd6  -  2  
25
19:00
ons
19:00    
Västergårds IP 7, konstgräs
Högaborgs BK grön - Fortuna FF röd6  -  7  
27
19:20
fre
19:20    
Teckomatorps IP, konstgräs
Teckomatorps SK - Fortuna FF svart1  -  3  
OKTOBER 2019
 
04
18:30
fre
18:30    
Örbyvallen B-plan 9-manna
Fortuna FF röd - BK Landora blå9  -  4  
05
13:00
lör
13:00    
Örbyvallen A-plan 9-manna
Fortuna FF svart - Förslövs IF (Bjäre United)12  -  0  
 
12
12:30
lör
12:30    
Vejby IP B-Plan
Vejby IF - Fortuna FF svart0  -  7  
13
10:00
sön
10:00    
Ryavallen B-plan
Ekets GoIF - Fortuna FF röd0  -  6  
 
16
19:15
ons
19:15    
Rydebäcks IP, konstgräs 9-manna
Fortuna FF röd - Landskrona BoIS1  -  0  
NOVEMBER 2019
 
16
12:00
lör
12:00    
Rydebäcks IP KG
Fortuna FF - Kulladals FF  -      
 
22
18:30
fre
18:30    
Östrans KG, Vellinge
Vellinge - Fortuna Fotbollsförening  -      
DECEMBER 2019
 
01
13:00
sön
13:00    
Rydebäcks IP KG
Fortuna FF - Veberöds AIF  -      
 
07
13:00
lör
13:00    
Bäckagårds ip
Kvarnby ik - Fortuna Fotbollsförening  -      
 
26
08:00
tor
08:00    
Landskrona Judo, Landskrona
Julcupen - Fortuna Fotbollsförening  -      
27
08:00
fre
08:00    
Idrottens Hus
 
HM - Fortuna FF 1  -      
27
08:40
fre
08:40    
Idrottens Hus
 
HM - Fortuna FF 2  -      
 
Våra sponsorer