Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Fortuna FF
- Tillsammans är vi
F05

Matcher
JANUARI 2019
 
12
12:00
lör
12:00    
Brovallen, Bunkeflo
LB07 - Fortuna Fotbollsförening1  -  8  
13
10:30
sön
10:30    
Rydebäcks IP KG
Fortuna Fotbollsförening - Laholms FK7  -  0  
FEBRUARI 2019
 
10
16:00
sön
16:00    
Osby IP, Osby
IFK Osby - Fortuna Fotbollsförening1  -  1  
MARS 2019
 
03
11:00
sön
11:00    
Glännige Park, Laholm
Laholms FK - Fortuna Fotbollsförening0  -  10
 
07
18:45
tor
18:45    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Fortuna Fotbollsförening5  -  9  
09
14:30
lör
14:30    
Rydebäcks IP KG
Ängelholms FF - Fortuna Fotbollsförening11  -  0  
10
12:00
sön
12:00    
Asmundtorps IP, Asmundtorp
Glumslövs FF - Fortuna Fotbollsförening1  -  5  
 
16
15:15
lör
15:15    
Rydebäcks IP KG
Fortuna Fotbollsförening - Perstorp/Bälinge IK2  -  4  
17
14:00
sön
14:00    
Laröds IP
Hittarps IK - Fortuna Fotbollsförening0  -  4  
 
23
11:00
lör
11:00    
Rydebäcks IP KG
Fortuna Fotbollsförening - Södra Sandby IF2  -  5  
 
30
14:30
lör
14:30    
Hedens IP
 
Slutspel GLRPWR - Fortuna Fotbollsförening  -      
31
14:30
sön
14:30    
Hedens IP
 
Slutspel GLRPWR - Fortuna Fotbollsförening  -      
APRIL 2019
 
10
19:00
ons
19:00    
Rydebäcks IP, konstgräs 9-manna
Fortuna FF - Kvarnby IK4  -  3  
 
17
18:30
ons
18:30    
Rydebäcks IP, konstgräs
Fortuna FF röd - Hittarps IK 12  -  2  
19
12:30
fre
12:30    
Tyresövallen, Tyresö
Stureby SK - Fortuna Fotbollsförening1  -  4  
19
16:30
fre
16:30    
Tyresövallen, Tyresö
Fortuna Fotbollsförening - Jarlabergs IF1  -  1  
20
12:30
lör
12:30    
Tyresövallen, Tyresö
Oulu Nice Soccer - Fortuna Fotbollsförening0  -  5  
20
16:30
lör
16:30    
Tyresövallen, Tyresö
Södra Sandby IF - Fortuna Fotbollsförening1  -  0  
21
11:20
sön
11:20    
Tyresövallen, Tyresö
Gideonsberg IF - Fortuna Fotbollsförening0  -  4  
 
23
18:30
tis
18:30    
Norrlyckan A-plan
Billesholms IK - Fortuna FF svart (9m)1  -  9  
24
18:30
ons
18:30    
Asmundtorps IP A-plan
Glumslövs FF/Asmundtorps IF - Fortuna FF röd0  -  7  
28
12:00
sön
12:00    
Klostergårdens IP, Lund
Lunds BK - Fortuna F04  -      
28
14:45
sön
14:45    
Rydebäcks IP
Fortuna FF svart (9m) - Stattena IF vit (9m)7  -  2  
MAJ 2019
 
02
19:00
tor
19:00    
Rydebäcks IP
Fortuna FF röd - FC Staffanstorp4  -  2  
05
17:00
sön
17:00    
Rydebäcks IP, konstgräs
Fortuna FF svart (9m) - Båstads GIF5  -  1  
 
10
19:00
fre
19:00    
Österås IP B-plan
FC Hessleholm 1 - Fortuna FF röd1  -  5  
12
11:00
sön
11:00    
Snälleröds IP A-plan 9-manna
Färingtofta IK (9m) - Fortuna FF svart (9m)0  -  15
 
18
12:30
lör
12:30    
Rydebäcks IP
Fortuna FF röd - Eskilsminne IF9  -  1  
 
25
12:30
lör
12:30    
Rydebäcks IP
Fortuna FF - Ängelholms FF0  -  2  
26
11:00
sön
11:00    
Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
Uppåkra IF - Fortuna FF röd3  -  2  
 
30
13:00
tor
13:00    
Höllvikens IP, Höllviken
IK Zenith - Fortuna FF F050  -  3  
30
17:30
tor
17:30    
Höllvikens IP, Höllviken
IF Brommapojkarna - Fortuna FF F050  -  0  
31
12:00
fre
12:00    
Höllvikens IP, Höllviken
IFK Osby - Fortuna FF F052  -  0  
31
17:00
fre
17:00    
Höllvikens IP, Höllviken
Skepplanda BTK - Fortuna FF F057  -  6  
JUNI 2019
 
01
12:30
lör
12:30    
Höllvikens IP
FC Hessleholm - Fortuna F050  -  2  
 
06
11:00
tor
11:00    
Hyllie IP A-plan
Hyllie IK - Fortuna FF röd0  -  4  
09
15:00
sön
15:00    
Åhus IP A1 9-manna
Åhus IF - Fortuna FF3  -  4  
 
14
19:00
fre
19:00    
Höganäs Sportcenter B-plan
Kullabygdens DFF - Fortuna FF röd7  -  1  
16
16:00
sön
16:00    
Munka IP B-plan 9-manna
Munka Ljungby IF (9m) - Fortuna FF svart (9m)0  -  5  
 
18
19:15
tis
19:15    
Rydebäcks IP
Fortuna FF svart (9m) - Perstorp Bälinge IK/Röke IF (9m)2  -  1  
23
13:00
sön
13:00    
Rydebäcks IP
Fortuna FF röd - IFK Osby5  -  4  
AUGUSTI 2019
 
10
13:00
lör
13:00    
Malmö IP
BK Höllviken - Fortuna Fotbollsförening  -      
 
14
19:00
ons
19:00    
Örbyvallen A-plan
Fortuna FF - Södra Sandby IF/Linero IF0  -  3  
17
12:30
lör
12:30    
Rydebäcks IP
Fortuna FF röd - Hyllie IK4  -  1  
 
24
15:00
lör
15:00    
Laröds IP plan 3 konstgräs
Hittarps IK 1 - Fortuna FF röd1  -  6  
25
14:00
sön
14:00    
Hyllie IP konstgräs
Hyllie IK vit - Fortuna FF svart3  -  3  
 
27
19:15
tis
19:15    
Rydebäcks IP, konstgräs 9-manna
Fortuna FF svart - Hittarps IK vit3  -  5  
30
18:00
fre
18:00    
Rydebäcks IP, konstgräs 9-manna
Fortuna FF röd - Glumslövs FF/Asmundtorps IF1  -  0  
SEPTEMBER 2019
 
15
12:30
sön
12:30    
Malmö IP
FC Rosengård - Fortuna FF svart4  -  3  
15
18:00
sön
18:00    
Staffansvallen Plan 2, Konstgräs
FC Staffanstorp - Fortuna FF röd3  -  0  
 
21
12:15
lör
12:15    
Örbyvallen A-plan
Fortuna FF röd - FC Hessleholm 15  -  1  
22
10:30
sön
10:30    
Örbyvallen A-plan 9-manna
Fortuna FF svart - Eskilsminne IF2  -  3  
 
26
18:00
tor
18:00    
Rydebäcks IP KG
Fortuna FF röd - Perstorp Bälinge IK/Röke IF4  -  0  
28
14:30
lör
14:30    
Husiegårds IP Konstgräs
Husie IF - Fortuna FF röd0  -  2  
29
16:00
sön
16:00    
Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs
Ängelholms FF - Fortuna FF svart4  -  8  
OKTOBER 2019
 
05
06:00
lör
06:00    
Onsala - Gatenhielms Cup
Onsala BK - Fortuna Fotbollsförening  -      
06
13:00
sön
13:00    
Örbyvallen A-plan 9-manna
Fortuna FF svart - Åhus IF10  -  5  
 
10
19:15
tor
19:15    
Rydebäcks IP, konstgräs
Fortuna FF röd - Uppåkra IF6  -  3  
11
19:00
fre
19:00    
Södra Sandby IP konstgräs
Södra Sandby IF - Fortuna FF svart3  -  0  
13
10:00
sön
10:00    
Olympiafältet Plan 9
Stattena IF blå - Fortuna FF röd1  -  3  
 
19
10:30
lör
10:30    
Rydebäcks IP, konstgräs
Fortuna FF röd - Kullabygdens DFF0  -  5  
20
11:00
sön
11:00    
Rydebäcks IP, konstgräs
Fortuna FF svart - BK Höllviken vit4  -  4  
 
25
19:00
fre
19:00    
Vallentuna IP
Adolfsbergs IK - Fortuna Fotbollsförening1  -  1  
26
10:30
lör
10:30    
Vallentuna IP
IF Brommapojkarna - Fortuna Fotbollsförening2  -  1  
26
14:30
lör
14:30    
Vallentuna IP
Enskede IF - Fortuna Fotbollsförening0  -  9  
26
18:00
lör
18:00    
Vallentuna IP
Tyresö FF - Fortuna Fotbollsförening5  -  4  
27
10:00
sön
10:00    
Adolfsbergshallen/Vittra, Helsingborg
IFK Österåker - Fortuna Fotbollsförening2  -  1  
27
11:00
sön
11:00    
Osby IP A-plan
IFK Osby - Fortuna FF röd3  -  0  
NOVEMBER 2019
 
09
16:20
lör
16:20    
Rutsborgshallen
Borgeby FK - Fortuna FF  -      
 
16
14:00
lör
14:00    
Påarps Idrottshall
Fortuna FF - Hittarps IK  -      
 
23
13:30
lör
13:30    
ISLK-Hallen
Södra Sandby IF - Fortuna FF  -      
DECEMBER 2019
 
08
11:30
sön
11:30    
Västergårdshallen
Eskilsminne IF - Fortuna FF  -      
 
14
14:00
lör
14:00    
Påarps Idrottshall
Fortuna FF - Borgeby FK  -      
 
Våra sponsorer